Kalendarium wydarzeń

 
Kwiecień 2019
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kategorie

  • Klub Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi zaprasza lekarzy i lekarzy dentystów na pyszne obiady. Codziennie nowe menu w przystępnych cenach. Członkowie OIL w Łodzi mogą skorzystać także z dofinansowania. Zamów obiad przez specjalny formularz

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

II Kongres Komunikacji w Ochronie Zdrowia

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version
data wydarzenia: 
11 cze 2019 do 12 cze 2019

Termin:         11-12 czerwca 2019 r.

Miejsce:        Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi, ul. Czerwona 3

 

Kongres adresowany jest do wszystkich, którzy chcą budować wartościowe relacje z pacjentami, otoczeniem biznesowym oraz wewnątrz organizacji działających w obszarze ochrony zdrowia. Szczególnie do przedstawicieli jednostek podległych i nadzorowanych przez Ministerstwo Zdrowia, rzeczników prasowych, rzeczników praw pacjenta oraz osób zajmujących się promocją zdrowia w szpitalach. Także do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, organizatorów kampanii profilaktyki zdrowotnej, organizacji pozarządowych, przedstawicieli organizacji pacjenckich oraz uczelni medycznych.

Zależy nam również na osobach zajmujących się rozwojem i wdrażaniem technologii komunikacyjnych w obszarze ochrony zdrowia. Tegoroczną edycję Kongresu rozszerzyliśmy o przedstawicieli branży farmaceutycznej, logistycznej, producentów suplementów diety, regulatorów systemu. Do udziału w Kongresie zapraszamy również przedstawicieli inicjatywy „Zdrowych Miast Polski” oraz gmin uzdrowiskowych.

 

Główna myśl tegorocznej edycji Kongresu skupia się wokół pytania o tworzenie i komunikację skutecznych programów polityki zdrowotnej tak, żeby stosunek nakładów do efektów był jak najlepszy.

Dodatkowo uczestnicy Kongresu będą dyskutować o:

·       

tworzeniu skutecznych programów antykryzysowych dla uczestników sektora Ochrony Zdrowia.

·       

określeniu roli i zadań osób zajmujących się komunikacją. Jakie narzędzia powinniśmy mieć do dyspozycji, budując komunikację wewnątrz firmy oraz z otoczeniem?

·       

odpowiedzialności pacjentów za udział w procesie leczenia. Jak spowodować, żeby pacjenci zgłaszali się na zaplanowane wizyty? Jak pomóc pacjentom w stosowaniu się do zaleceń lekarskich?

·       

zarządzaniu procesowym w ochronie zdrowia.

 

W trakcie dwóch dni planujemy aktywną dyskusję w zakresie poszukiwania odpowiedzi na pytania o rolę i miejsce komunikacji w zmieniającym się Systemie Podstawowego Zabezpieczenia Świadczeń Szpitalnych, pytania o sposoby wykorzystania dostępnych narzędzi promocji w ochronie zdrowia oraz rolę mediów społecznościowych w budowaniu wartościowych relacji.

Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z możliwościami jakie daje proces Design Thinking (myślenie projektowe), który służy do tworzenia wartościowych rozwiązań uwzględniających potrzeby i oczekiwania użytkowników usług i produktów. Ponadto planujemy organizację warsztatów z zakresu zarządzania kryzysowego oraz wykorzystania narzędzi CRM do budowania relacji z pacjentami. Z uczestnikami Kongresu swoimi doświadczeniami podzielą się wybitni specjaliści w zakresie budowania skutecznej komunikacji nie tylko w ochronie zdrowia, ale również w obszarze biznesu i nauki.

 

Więcej informacji na stronie: http://kongreskomunikacji.pl/#okongresie

 

Data dodania: 10 Kwiecień 2019

Powiązane artykuły

Komisja Sportu i Rekreacji OIL w Łodzi zaprasza na wyjazd narciarski do Bormio w dniach 13-22 marca 2020. Informacje Pani Magdalena Rydz, tel. 42 6831709. 
31 grudnia 2019 roku godzina 20.30 Klub Lekarza w Łodzi, ul. Czerwona 3
Komisja Sportu i Rekreacji ORL w Łodzi zaprasza na wyjazd narciarski do Bormio w dniach 13-21.03.2020 r.
w wykonaniu Kameralnego Chóru INCANTO z Pabianic - 15 grudnia 2019 roku (niedziela) godzina 17.00, Klub Lekarza, ul. Czerwona 3

Najnowsze wpisy

13 gru 2019

Łódzki OW NFZ zaprasza lekarzy, pielęgniarki i położne na dzień otwarty w sobotę 14 grudnia 2019 do siedziby ŁOW NFZ w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 56 sala na parterze, w godzinach 8 - 16.

12 gru 2019

8 stycznia 2020 r. wejdzie w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. W określonych przypadkach recepty będą jednak również po ww. dacie wystawiane w postaci papierowej. Dotyczy to...

11 gru 2019

Z uwagi na liczne sygnały, w tym pochodzące od indywidualnych lekarzy, wskazujące że system Elektronicznych Zwolnień Lekarskich posiada liczne wady techniczne i ulega częstym awariom, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zwrócił się do Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o wyjaśnienia przyczyn tych problemów oraz wskazanie terminu, kiedy zostaną zlikwidowane.

Nasze serwisy