Kalendarium wydarzeń

 
Lipiec 2019
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kategorie

  • Klub Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi zaprasza lekarzy i lekarzy dentystów na pyszne obiady. Codziennie nowe menu w przystępnych cenach. Członkowie OIL w Łodzi mogą skorzystać także z dofinansowania. Zamów obiad przez specjalny formularz

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

Intensywny Praktyczny Kurs Chirurgii Endoskopowej u Dzieci

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version
data wydarzenia: 
20 wrz 2019 do 22 wrz 2019

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na „Intensywny Praktyczny Kurs Chirurgii Endoskopowej u Dzieci” organizowany 20–22 września 2019 r. w ramach realizowanego przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu projektu POWER pod nazwą „Rozwój praktycznego kształcenia podyplomowego lekarzy w Centrum Symulacji Medycznej we Wrocławiu”. Kurs jest dedykowany chirurgom oraz urologom dziecięcym, a także innym specjalistom i rezydentom z dziedziny chirurgii.

Program kursu w dużej mierze obejmuje nauczanie umiejętności przydatnych w specjalnościach zabiegowych zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.

Zajęcia praktyczne na symulatorach stanowią 75% zajęć kursowych i obejmują:

1. Obsługę narzędzi endoskopowych

2. Ergonomię w chirurgii endoskopowej

3. Kontrolę pola operacyjnego w chirurgii endoskopowej

4. Preparację i cięcie tkanek

5. Szycie endoskopowe

6. Symulację wybranych technik operacyjnych na modelach silikonowych

7. Wstępną i końcową ocenę umiejętności uczestników kursu za pomocą programu komputerowego analizującego czas, ruchy narzędzi, efektywność i jakość ruchu.

Kurs kończy komputerowa ocena i analiza nabytych umiejętności.

Dyrektorem, a zarazem autorem kursu jest prof. dr hab. Dariusz Patkowski – specjalista chirurgii i urologii dziecięcej. Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, były Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych. Ekspert międzynarodowy w dziedzinie chirurgii endoskopowej u dzieci, wykładowca na międzynarodowych i krajowych Kongresach chirurgii endoskopowej, kursach endoskopowych w całej Europie, USA, Chinach, Kuwejcie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i wielu innych. Jako jeden z niewielu polskich chirurgów wykłada i szkoli w najbardziej prestiżowym ośrodku szkolenia chirurgów endoskopowych IRCAD w Strasburgu. Prof. Patkowski jest autorem endoskopowej techniki operacji przepukliny pachwinowej u dzieci nazwanej PIRS.

 

Więcej informacji na stronie: www.csm.umed.wroc.pl

dokumenty do pobrania: 
Data dodania: 17 Lipiec 2019

Powiązane artykuły

ZAPRASZAMY do udziału w  XII Konferencji Medycyny Ratunkowej  „Kopernik 2019”, która odbędzie się w dniach 
KONFERENCJA DLA KARDIOLOGÓW, INTERNISTÓW, LEKARZY RODZINNYCH. OMÓWNIENIE NOWYCH ZALECEŃ DOT. M.IN. CHOROBY WIEŃCOWEJ, ZABURZEŃ LIPIDOWYCH ORAZ CUKRZYCY.   Więcej informacji: http://www.askier.kardiolodz.pl/pl

Najnowsze wpisy

14 paź 2019

KONFERENCJA DLA KARDIOLOGÓW, INTERNISTÓW, LEKARZY RODZINNYCH.

OMÓWNIENIE NOWYCH ZALECEŃ DOT. M.IN. CHOROBY WIEŃCOWEJ, ZABURZEŃ LIPIDOWYCH ORAZ CUKRZYCY.

 

Więcej informacji: http://www.askier.kardiolodz.pl/pl

2 paź 2019

Dyrektor WZOZ Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi wraz z Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie chorób płuc dzieci serdecznie zapraszają

wszystkich zainteresowanych lekarzy na bezpłatną konferencję szkoleniową

Nasze serwisy