Kalendarium wydarzeń

 
Marzec 2018
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kategorie

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

ORL w Łodzi poparła protest rezydentów - ograniczenia czasu pracy do 48h

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version

Okręgowa Rada Lekarska w Łodzi niezmiennie i z całą mocą wspiera protest lekarzy rezydentów, także w obecnie prowadzonej formie, polegającej na ograniczeniu czasu pracy lekarzy do maksymalnie 48 w tygodniu, między innymi  poprzez wypowiadanie tzw. klauzul opt-out.

ORL w Łodzi podkreśla, że praca ponad 48 godzin tygodniowo negatywnie odbija się na poziomie opieki nad pacjentami, stanowi też ogromne obciążenie zdrowia samych lekarzy.

Członkowie ORL w Łodzi uważają, że taka forma protestu, podejmowana w celu poprawy jakości świadczeń zdrowotnych wiąże się  z rezygnacją przez protestujących lekarzy ze znacznej części ich dochodów. Postępowanie ich tym bardziej zasługuje na szacunek i poparcie całego środowiska medycznego.

Okręgowa Rada Lekarska w Łodzi wyraża głębokie przekonanie, że nie dojdzie do sytuacji, w której inni lekarze zachowają się w sposób, który zniweczy działania protestujących lekarzy i wzywa do solidarności i powstrzymania się od podejmowania kroków, które utrudnią osiągnięcie celów prowadzonego protestu.

Okręgowa Rada Lekarska w specjalnym apelu, zwróciła też do  Dyrektorów Szpitali, Ordynatorów/Kierowników Oddziałów oraz Kierowników Specjalizacji

W związku z akcją wypowiadania przez lekarzy klauzuli opt-out Okręgowa Rada Lekarska w Łodzi zwraca uwagę, że maksymalny wymiar czasu pracy lekarzy nie może przekroczyć 48 godzin tygodniowo. Zgodnie z artykułem 96 ust. 4 Ustawy o działalności leczniczej, pracodawca nie może podejmować działań dyskryminujących wobec pracowników, którzy nie wyrazili zgody na pracę w wymiarze przekraczającym 48 godzin tygodniowo.

Podpis­­­anie klauzuli opt-out, jak i zawarcie umowy cywilno-prawnej, są dobrowolne.

Niedopuszczalnym jest wywieranie nacisku na lekarzy.

Wobec powyższego Okręgowa Rada Lekarska w Łodzi apeluje do Dyrektorów Szpitali, Ordynatorów/Kierowników Oddziałów oraz Kierowników Specjalizacji, aby powstrzymali się od takich działań.Okręgowa Rada Lekarska w Łodzi przypomina, że przebieg rezydentury jest jednoznacznie określony w rozporządzeniu Ministra Zdrowia, które precyzyjnie określa liczbę dyżurów, niezbędnych do realizacji programu specjalizacji.

 

 

 

 

Data dodania: 30 Listopad 2017

Najnowsze wpisy

23 mar 2018

Spotkanie wyborcze Koła Młodych Lekarzy i Lekarzy Dentystów przy ORL w Łodzi

22 mar 2018

Ośrodek Kształcenia Medycznego OIL  w Łodzi  z Kołem Młodych Lekarzy i Lekarzy Dentystów zaprasza lekarzy i lekarzy dentystów – członków Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi - na szkolenie :

Temat: Jak rozmawiać z pacjentem?”
(warsztaty z aktorami Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi)

Termin: 14.04.2018 (sobota): 
    od godz. 9,00-11.30 część teoretyczna (bezpłatna)
    od godz. 12,00-16,00 część warsztatowa ( opłata 20 zł)
Miejsce: Klub Lekarza w Łodzi, ul. Czerwona 3

19 mar 2018

OBWIESZCZENIA OKRĘGOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ
O WYNIKACH
WYBORÓW PRZEPROWADZONYCH NA XXXVI
SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZYM OKRĘGOWYM ZJEŹDZIE LEKARZY
W DNIU 17 MARCA 2018r.

Nasze serwisy