Kalendarium wydarzeń

 
Czerwiec 2019
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
3
4
5
6
7
8
9
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kategorie

  • Klub Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi zaprasza lekarzy i lekarzy dentystów na pyszne obiady. Codziennie nowe menu w przystępnych cenach. Członkowie OIL w Łodzi mogą skorzystać także z dofinansowania. Zamów obiad przez specjalny formularz

  • Rząd nie realizuje postulatów z "Porozumień Szumowskiego", dlatego 1 czerwca tysiące lekarzy z całej Polski wyszło na ulicę i wzięło udział w manifestacji w Warszawie, żeby pokazać determinację w walce o wzrost finansowania w ochronie zdrowia.

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

Posiedzenie Delegatury 8 czerwca 2016 roku

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version

Szanowne Koleżanki
Szanowni Koledzy
Delegaci OZL Delegatury Łódzkiej

Dnia 8 czerwca 2016 roku, odbyło się ostatnie przed wakacjami zebranie Delegatury Łódzkiej.

Przewodniczący Delegatury, dr Grzegorz Krzyżanowski rozpoczął od przedstawienia danych na temat rzeczywistych wynagrodzeń lekarzy, które jako przewodniczący Zespołu ds. lekarzy zatrudnionych w podmiotach leczniczych Naczelnej Izby Lekarskiej, zebrał z jedenastu okręgowych izb lekarskich.  W opracowaniu uwzględniono średnie wynagrodzenie zasadnicze brutto, bez wysługi lat i innych dodatków jak np. dyżury. Dane dotyczą lekarzy zatrudnionych na umowę o pracę w normatywnym czasie 7 godz. 35 min dziennie. Wynika z nich, że  średnia wysokość płac w poszczególnych regionach w przypadku lekarzy bez specjalizacji jest zbliżona, ale w przypadku specjalistów rozbieżności pomiędzy województwami są znaczne (np. średnie zarobki kierowników i ordynatorów w Bielsku-Białej to niecałe 4,8 tys., a w Koszalinie 8,5 tys.). Zarobki rezydentów kształtują się między ok. 2,8 tys. zł a 3,5 tys. zł. W Łodzi są jedne z najniższych w kraju. Łódzcy lekarze bez specjalizacji i rezydenci dostają średnio niewiele ponad 3 tys. zł miesięcznie „podstawy” (wszystkie kwoty podane brutto). Co oznacza, że godzina ich pracy to zaledwie 19,74 zł. Dr Grzegorz Krzyżanowski zapowiedział, że dane będą prezentowano na konferencji prasowej w Naczelnej Izbie Lekarskiej 17 czerwca, dzień przed manifestacją młodych lekarzy z Porozumienia Rezydentów.

W programie zebrania znalazły się dwa wykłady. Paweł Żółtowski, przedstawiciel firmy LEX Secure, przedstawił propozycję objęcia wszystkich członków Okręgowej Izby lekarskiej w Łodzi 24-godzinną opieką prawną. Firma Lex Sexure świadczy już taką pomoc dla dwóch izb lekarskich: w Warszawie i Białymstoku. Chodzi o pomoc dotyczącą pracy zawodowej, ale także życia prywatnego i doradztwa podatkowego. Lekarze mieliby możliwość telefonicznego lub mailowego kontaktu z prawnikiem przez całą dobę. W związku z zainteresowaniem delegatów, przewodniczący dr Grzegorz Krzyżanowski poprosił przedstawiciela firmy o przygotowanie dla OIL w Łodzi szczegółowej oferty finansowej.

Z kolei Zdzisława Lipińska, przedstawicielka GBU GLOBAL zaprezentowała nową platformę sprzedażową ubezpieczenia OC dla lekarzy. Dzięki niej wchodząc na stronę internetową firmy można przejść na platformę i wypełniając odpowiednie pola wybrać i zawrzeć ubezpieczenie OC. Firma GBU GLOBAL bierze tym samym na siebie obowiązek dostarczenia potwierdzenia zawarcia ubezpieczenia do izby lekarskiej.

Na koniec spotkania, pożegnano się życząc sobie wzajemnie – chociaż chwilki udanego wypoczynku w okresie letnich miesięcy.

Następne zebranie Delegatury Łódzkiej odbędzie się 5 października 2016 roku.

Grzegorz Krzyżanowski
wiceprezes ORL,
przewodniczący Delegatury Łódzkiej OIL w Łodzi

 

 

Data dodania: 24 Marzec 2016

Najnowsze wpisy

12 cze 2019

Okręgowy Zjazd Lekarzy apeluje do wszystkich członków OIL w Łodzi

11 cze 2019

W piśmie z 29 maja 2019 r. do Prezesa NRL Andrzeja Matyji, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Zbigniew Król zwrócił się z prośbą o rozpowszechnienie wśród lekarzy informacji na temat roli cholesterolu w patogenezie chorób sercowo-naczyniowych i znaczenia farmakoterapii w zapobieganiu zawałów serca i udarów mózgu.

10 cze 2019

Organizatorem  Konferencji  jest  Okręgowa  Izba  Lekarska  w  Łodzi. Konferencja „Łodzią do słońca”  jest kontynuacją spotkań pod wspólnym hasłem „Lekarze swojemu miastu”. Poprzednia edycja z tego cyklu odbyła się w październiku 2016 roku i nosiła nazwę „Łódź - pełna piersią”, a dotyczyła chorób nowotworowych piersi. Obecna edycja  dotyczy chorób nowotworowych skóry, a w szczególności czerniaka skóry.

Nasze serwisy