Kalendarium wydarzeń

 
Październik 2019
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kategorie

  • Klub Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi zaprasza lekarzy i lekarzy dentystów na pyszne obiady. Codziennie nowe menu w przystępnych cenach. Członkowie OIL w Łodzi mogą skorzystać także z dofinansowania. Zamów obiad przez specjalny formularz

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

Posiedzenie Delegatury 8 czerwca 2016 roku

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version

Szanowne Koleżanki
Szanowni Koledzy
Delegaci OZL Delegatury Łódzkiej

Dnia 8 czerwca 2016 roku, odbyło się ostatnie przed wakacjami zebranie Delegatury Łódzkiej.

Przewodniczący Delegatury, dr Grzegorz Krzyżanowski rozpoczął od przedstawienia danych na temat rzeczywistych wynagrodzeń lekarzy, które jako przewodniczący Zespołu ds. lekarzy zatrudnionych w podmiotach leczniczych Naczelnej Izby Lekarskiej, zebrał z jedenastu okręgowych izb lekarskich.  W opracowaniu uwzględniono średnie wynagrodzenie zasadnicze brutto, bez wysługi lat i innych dodatków jak np. dyżury. Dane dotyczą lekarzy zatrudnionych na umowę o pracę w normatywnym czasie 7 godz. 35 min dziennie. Wynika z nich, że  średnia wysokość płac w poszczególnych regionach w przypadku lekarzy bez specjalizacji jest zbliżona, ale w przypadku specjalistów rozbieżności pomiędzy województwami są znaczne (np. średnie zarobki kierowników i ordynatorów w Bielsku-Białej to niecałe 4,8 tys., a w Koszalinie 8,5 tys.). Zarobki rezydentów kształtują się między ok. 2,8 tys. zł a 3,5 tys. zł. W Łodzi są jedne z najniższych w kraju. Łódzcy lekarze bez specjalizacji i rezydenci dostają średnio niewiele ponad 3 tys. zł miesięcznie „podstawy” (wszystkie kwoty podane brutto). Co oznacza, że godzina ich pracy to zaledwie 19,74 zł. Dr Grzegorz Krzyżanowski zapowiedział, że dane będą prezentowano na konferencji prasowej w Naczelnej Izbie Lekarskiej 17 czerwca, dzień przed manifestacją młodych lekarzy z Porozumienia Rezydentów.

W programie zebrania znalazły się dwa wykłady. Paweł Żółtowski, przedstawiciel firmy LEX Secure, przedstawił propozycję objęcia wszystkich członków Okręgowej Izby lekarskiej w Łodzi 24-godzinną opieką prawną. Firma Lex Sexure świadczy już taką pomoc dla dwóch izb lekarskich: w Warszawie i Białymstoku. Chodzi o pomoc dotyczącą pracy zawodowej, ale także życia prywatnego i doradztwa podatkowego. Lekarze mieliby możliwość telefonicznego lub mailowego kontaktu z prawnikiem przez całą dobę. W związku z zainteresowaniem delegatów, przewodniczący dr Grzegorz Krzyżanowski poprosił przedstawiciela firmy o przygotowanie dla OIL w Łodzi szczegółowej oferty finansowej.

Z kolei Zdzisława Lipińska, przedstawicielka GBU GLOBAL zaprezentowała nową platformę sprzedażową ubezpieczenia OC dla lekarzy. Dzięki niej wchodząc na stronę internetową firmy można przejść na platformę i wypełniając odpowiednie pola wybrać i zawrzeć ubezpieczenie OC. Firma GBU GLOBAL bierze tym samym na siebie obowiązek dostarczenia potwierdzenia zawarcia ubezpieczenia do izby lekarskiej.

Na koniec spotkania, pożegnano się życząc sobie wzajemnie – chociaż chwilki udanego wypoczynku w okresie letnich miesięcy.

Następne zebranie Delegatury Łódzkiej odbędzie się 5 października 2016 roku.

Grzegorz Krzyżanowski
wiceprezes ORL,
przewodniczący Delegatury Łódzkiej OIL w Łodzi

 

 

Data dodania: 24 Marzec 2016

Najnowsze wpisy

14 paź 2019

KONFERENCJA DLA KARDIOLOGÓW, INTERNISTÓW, LEKARZY RODZINNYCH.

OMÓWNIENIE NOWYCH ZALECEŃ DOT. M.IN. CHOROBY WIEŃCOWEJ, ZABURZEŃ LIPIDOWYCH ORAZ CUKRZYCY.

 

Więcej informacji: http://www.askier.kardiolodz.pl/pl

2 paź 2019

Dyrektor WZOZ Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi wraz z Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie chorób płuc dzieci serdecznie zapraszają

wszystkich zainteresowanych lekarzy na bezpłatną konferencję szkoleniową

Nasze serwisy