Kalendarium wydarzeń

 
Październik 2019
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kategorie

  • Klub Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi zaprasza lekarzy i lekarzy dentystów na pyszne obiady. Codziennie nowe menu w przystępnych cenach. Członkowie OIL w Łodzi mogą skorzystać także z dofinansowania. Zamów obiad przez specjalny formularz

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

Relacja ze spotkania Delegatury Skierniewickiej z dnia 7.05.2019

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version

W dniu 7 maja 2019 roku odbyło się spotkanie Delegatów Delegatury Skierniewickiej OIL. W zebraniu uczestniczył Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi – dr Paweł Czekalski.  Pierwsza część spotkania dotyczyła wystąpienia prezesa i przedstawienia przez niego relacji zarówno z ostatnich posiedzeń Rady jak i Prezydium. Doktor Czekalski wspomniał o inicjatywie izbowej tj. przeprowadzeniu akcji szczepień przeciwko HPV dla łódzkiej młodzieży, jak również nawiązał do obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej “Szczepimy, bo myślimy”, pod którą zbierane były podpisy popierające tę inicjatywę, warunkiem było zebranie 100 tys podpisów.

Omówiono decyzję Ministra Zdrowia z dnia 13.04.2019r. o przedłużeniu terminu stosowania druków recept zgodnych z obowiązującym dotychczas wzorem a zarazem opóźnienie o 24 miesiące, tj. od 18.04.2020r. wejścia w życie nowego wzoru recept.

Prezes Czekalski zachęcał do udzialu w marszu protestacyjnym lekarzy, który zaplanowany jest w Warszawie, w dniu 1 czerwca br, jak również przypomniał o radosnym wydarzeniu izbowym, zbliżającym się Dniu Dziecka i organizowanym na tę okoliczność pikniku rodzinnym w siedzibie Izby na ul. Czerwonej.

W dalszej części poruszane były aktualne problemy w ochronie zdrowia przedstawiane przez delegatów, tj. m.in., problem kas fiskalnych w prywatnych gabinetach lekarskich, złożoność i właściwość wypisywania kart zgonu przez lekarzy POZ, problem zakładania niebieskiej karty osobie pokrzywdzonej przez lekarza POZ.

Delegaci podejmowali również problemy dotyczące wypełniania druków zapotrzebowań na materiały medyczne, jak również wyszli z inicjatywą wprowadzenia zmiany w Łódzkiej Izbie Lekarskiej dotyczącej telefonicznej identyfikacji lekarza, poprzez podawanie przez niego numeru prawa wykonywania zawodu, tak jak jest to praktykowane w innych izbach lekarskich.

Końcową część spotkania delegatów zdominowała dyskusja dotycząca problemów lekarzy, jakie napotykają oni w swojej codziennej pracy zawodowej.

Zebranie zakończył Przewodniczacy Delegatury Skierniewickiej lek. Robert Filipczak informacją, że z uwagi na problemy organizacyjne spływ kajakowy organizowany rokrocznie przez Delegaturę Skierniewicką w tym roku nie odbędzie się.

 

wiceprezes ORL – Robert Filipczak

zdjęcia E.Jankiewicz

Data dodania: 22 Maj 2019

Nasze serwisy