Kalendarium wydarzeń

 
Grudzień 2018
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kategorie

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

spotkanie Delegatów (31 stycznia)

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version

W zimowym anturażu fantazyjnych zasp śnieżnych zdobiących otaczającą nas naturę,31 stycznia w gościnnych progach restauracji "klimaty" w Rawie Mazowieckiej miało miejsce dość szczególne wydarzenie w środowisku lekarskim. Mianowicie spróbowałem połączyć rutynowe posiedzenie delegatury ze współudziałem koleżanek i kolegów,którzy są naszymi wyborcami. Tematem wieczoru dyskusyjno-koleżeńskiego były wzajemne stosunki między lekarzami w świetle wybranych artykułów kodeksu etyki lekarskiej. Miłym dla mnie był fakt,żę mimo tak trudnych warunków drogowych na spotkanie zgłosiło się 25-lekarzy

Jako zaczyn do dyskusji zaproponowałem 3 tzw,otwarte pytania;

Jak spowodować aby krytyczne uwagi lekarza w stosunku do innego lekarza trafiały bezpośrednio i wyłącznie do zainteresowanego, bądź do odpowiednich struktur samorządu a nie były wypowiadane do pacjentów, pielęgniarek lub innych osób z poza środowiska?

Jak spowodować aby lekarze obojętnie gdzie wykonują zawód przyjmowali swoich kolegów po fachu bez oczekiwania w kolejkach?

Jak uporządkować relację między lekarzami prywatnie praktykującymi a tymi,którzy mają kontrakty z NFZ,chodzi o panel badań diagnostycznych niezbędnych do postawienia diagnozy i dalszego leczenia w ramach gabinetu prywatnego[kłania się zasada uczciwości wobec siebie i pacjenta]?

Dla każdego uczestnika były przygotowane materiały dotyczące w/w tematów oraz kieszonkowy egzemplarz KEL

Wydaję się ,że tego rodzaju spotkania i poruszane kwestie mają swoje uzasadnienie,czego dowodem była ożywiona dyskusja głos zabierali Teresa Biedrzycka-Kądziela,Zofia Goryczka,Beata Szymańska,Agata Wrona -Wiązek, Jan Budek. Gerard Rutkowski,Andrzej Cynkier, Witold Szymański, Tadeusz Musiał, Ryszard Kądziela, Karol Koneczny.

W II części spotkania dalsze rozmowy toczyły się w kuluarach,zaś delegacji przy wydzielonym stoliku zajęli się rutynową pracą delegatury. Na koniec pragnę podziękować wszystkim obecnym za przybycie i aktywny udział w dyskusji podziękowania kieruję również do pracownic biura w Skierniewicach Paniom Agnieszce i Edycie,które w wydatny sposób pomogły w organizacji przedsięwzięcia, poświęcając swój prywatny czas[ spotkanie rozpoczęło się o godz. 19 dziękuję także Panu Tomaszowi Kotlarczykowi z firmy Pramerica, który poraz kolejny doskonale wywiązał się z roli sponsora

Rawa Mazowiecka 01 02 2014

Data dodania: 8 Styczeń 2015

Nasze serwisy