Kalendarium wydarzeń

 
Październik 2019
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kategorie

  • Klub Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi zaprasza lekarzy i lekarzy dentystów na pyszne obiady. Codziennie nowe menu w przystępnych cenach. Członkowie OIL w Łodzi mogą skorzystać także z dofinansowania. Zamów obiad przez specjalny formularz

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

„Trzy w jednym” - relacja z posiedzenia delegatury

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version

 

Tradycją stało się, że ostatnie grudniowe posiedzenie Delegatury Skierniewickiej łódzkiej OIL ma nieco bardziej odświętny charakter. Tegoroczne, 12 grudnia 2017 roku, było po trzykroć świąteczne !

 

Po pierwsze, zostali na nie zaproszeni, jak co roku, koleżanki i koledzy którzy w bieżącym roku nabyli uprawnienia emerytalne – zostali oni uhonorowani pamiątkowymi albumami i dyplomami w podziękowaniu za wieloletni okres aktywności zawodowej. Jako wiceprezes ORL osobiście przekazałem im gratulacje i podziękowania za ich dotychczasową postawę etyczną podczas wielu lat wykonywania zawodu lekarza. Uważam bowiem, iż w życiu zawodowym medyków mają miejsce dwa wydarzenia o niezwykle doniosłym znaczeniu: nabycie prawa wykonywania zawodu i jego uroczyste wręczenie; zaś drugie to przejście na zasłużoną emeryturę – o tym fakcie pracodawcy najczęściej zapominają - aby ich godnie pożegnać. Dlatego o tym fakcie pamięta nasza korporacja.

 

Po wtóre, na ostatnim spotkaniu w minionym 2017 roku, mieliśmy przyjemność powitać i krótko przedstawić, wybranych pierwszy raz do pełnienia zaszczytnej funkcji delegata na okręgowe zjazdy lekarzy na czas trwania ósmej kadencji. Siedmioro nowo wybranych delegatów OZL przywitaliśmy z radością, a były to koleżanki lekarki: Marzenna Bąbińska-Zygmunt, Paulina Białek, Anna Mączyńska, Anna Tokarzewska, Agata Wawrzyńczak oraz koledzy: lek. dent. Rafał Jackowski i lek. Piotr Wiśniewski. Wyżej wymienieni delegaci otrzymali od prezesa ORL – Grzegorza Mazura dyplomy gratulacyjne, a od mnie (wiceprezesa) symboliczny uścisk dłoni oraz możliwość zaprezentowania swoich pomysłów i planów do realizacji w ósmej kadencji działania naszego samorządu.

 

Po trzecie, nasze spotkanie miało klimatyczno-świąteczne oblicze ze względu na stojącą na sali choinkę oraz opłatek na stole. Te elementy od wieków wpisują się w naszą kulturę i tradycję. Oczywiście poza wymienionymi „świątecznościami” w czasie spotkania były poruszane sprawy merytoryczne dotyczące działania Delegatury, jak i aktualnej sytuacji w ochronie zdrowia. Wiele uwagi poświęciliśmy tzw „protestowi rezydentów”, który moim zdaniem właściwiej byłoby nazwać dążeniem do normalności, praworządności, europejskości w sektorze ochrony zdrowia – w jednym z wiodących i mającym ogromne ambicje kraju członkowskim Unii Europejskiej. Dzieląc się wigilijnym opłatkiem życzyliśmy sobie, aby ta dążność do prawdziwie europejskiego oblicza ochrony zdrowia w Rzeczypospolitej była nieustająca i jak najszybciej (a nie dopiero w 2025) okazała się być naszą realną rzeczywistością.

 

Robert Filipczak

 

Data dodania: 10 Styczeń 2018

Nasze serwisy