Kalendarium wydarzeń

 
Październik 2019
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kategorie

  • Klub Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi zaprasza lekarzy i lekarzy dentystów na pyszne obiady. Codziennie nowe menu w przystępnych cenach. Członkowie OIL w Łodzi mogą skorzystać także z dofinansowania. Zamów obiad przez specjalny formularz

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

Wspomnienie o Doktorze Adamie Matysiaku

 14 grudnia 2017 roku odszedł od nas Kolega Pan Doktor Adam Matysiak specjalista chirurgii ogólnej.

Pan Doktor na ostatnim Zjeździe OIL, który odbył się na przełomie marca i kwietnia br. został uhonorowany odznaczeniem Zasłużony Nauczyciel Lekarzy. Pod wnioskiem o jego nominację podpisało się kilkudziesięciu lekarzy głównie z Rawy Mazowieckiej i okolic, co niewątpliwie świadczy o wielkim szacunku i uznaniu dla Jego osoby. Sylwetkę Doktora Adama Matysiaka miałem zaszczyt i przyjemność przybliżyć Koleżankom i Kolegom w laudacji wygłoszonej na jego cześć w czasie uroczystości zjazdowych w Słoku, zaś szersze grono lekarzy mogło się zapoznać z tymi informacjami na stronach Panaceum i stronie internetowej Izby.

Nie chcąc się powtarzać pragnę wyrazić nasz smutek i żal, że nie będzie nam już dane obcowanie z Jego osobowością przepełnioną życzliwością dla świata i ludzi, dystansem oraz poczuciem humoru dotyczącym własnej osoby a także skłonnością do przekazywania ogromnego życiowego doświadczenia zarówno w życiu zawodowym jak i w życiu społeczno-towarzyskim. W ostatnim pożegnaniu Kolegi Adama Matysiaka, które odbyło się na rawskim cmentarzu 19.12.2017r. wzięło udział bardzo wiele osób, w tym liczna rzesza lekarzy, którzy przyszli w ten zimowy dzień, aby złożyć Mu swoje uszanowanie. Niech otuchy dodadzą nam słowa ks. Jana Twardowskiego „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”. Będziesz trwał w naszej pamięci na zawsze Adamie.

 

 

lek. Robert Filipczak

Wiceprezes ORL w Łodzi

 

Nasze serwisy