Logowanie

Zaloguj za pomocą
PWZ i hasła

Zaloguj przez
login.gov

Administratorem Państwa danych osobowych jest Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi z siedzibą w Łodzi (93-005) przy ul. Czerwonej 3. Administrator wyznaczył inspektora ochrony danych osobowych, z którym można skontaktować się pod adresem e-mail: iod@oil.lodz.pl

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w Polityce prywatności.

18 maja 2026

Nowa Rada, nowe akcenty

Agnieszka Danowska-Tomczyk  

 

Pierwsze posiedzenie Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi X kadencji miało przede wszystkim charakter organizacyjny, ale już teraz widać, w których obszarach nowa Rada chce wzmocnić swoją aktywność. Obok stałych zadań samorządu lekarskiego pojawiły się także nowe funkcje i zespoły odpowiadające na bardzo konkretne potrzeby środowiska. 

Osobie niezwiązanej ze strukturami samorządu lekarskiego, można by przedstawić najkrócej: podczas pierwszego posiedzenia ORL X kadencji w Łodzi, trzeba było wszystko poukładać na nowo. Podczas zjazdu wybrano nowego Prezesa, nowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej i nowy skład ORL, ale już kolejne decyzje zapadały właśnie podczas posiedzenia Rady – premierowo w siedzibie BIS. 

Wybrano nowe Prezydium ORL, komisje problemowe oraz zespoły i ich nowych przewodniczących. Wśród nowości jest rozdzielenie dotychczasowego Zespołu PR/IT na dwa osobne – jeden, pod wodzą prezesa Łukasza Jaska bezpośrednio będzie pracował nad rozwiązaniami technologicznymi, funkcjonalnościami strony internetowej i dalszymi możliwościami rozwoju e-Izby, a drugi – zespół ds. PR, któremu przewodniczy Mateusz Kowalczyk, koncentrując się wokół komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej oraz działań wizerunkowych.  

Z kolei z połączenia Komisji Kultury i Komisji Historyczno-Wydawniczej powstała Komisja Kultury i Historii, na czele której stanął Paweł Czekalski, a będzie ściśle współpracował z Michałem Sztobrynem i Andrzejem Zwierzchowskim.  

Szczegóły osobowe – składy i przewodniczących prezentujemy w części biuletynowej tego numeru, w sprawozdaniu z posiedzenia ORL.  

Nowością jest również Rada Programowa „Panaceum”, której przewodniczy Paweł Czekalski – uważne czytelniczo oko na pewno zauważy już pierwsze zmiany w aktualnym numerze naszego czasopisma.  

Powołano dwie osoby na stanowisko Mediatora: Ewę Kralkowską oraz Edytę Szubert-Nowosielecką i dwóch pełnomocników do spraw zdrowia lekarzy i lekarzy dentystów: Emilię Kołodziej-Kowalską oraz Wojciecha Pabjańczyka. 

Filip Pawliczak, sekretarz ORL w IX kadencji został ponownie powołany na pełnomocnika Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi ds. lekarzy z niepełnosprawnością, a także przewodniczy Komisji Rzecznika Praw Lekarzy. 

Ze szczegółowym przebiegiem posiedzenia ORL mogą się Państwo zapoznać na stronach biuletynowych – s. 46– 50, do czego gorąco zachęcamy. 

Panaceum 5/2026

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.